Páteční Noční linka: Setkání s prezidentem

22. březen 2024

Každý z nás čas od času potká nějakou veřejně známou tvář. Když si uvědomíte o koho se jedná, může následovat třeba automatické sklopení hlavy dolů, grimasa ze které protistrana může pochopit, že „víte“, ale stejně po čase s největší pravděpodobností na takové setkání zapomenete. A co takové setkání s prezidentem republiky?

Vsadím se, že takové se určitě nedá zapomenout. Budu moc rád, když nám o tom svém řeknete podrobnosti. O kterého prezidenta se jedná a ve kterých letech to bylo? Byla to náhoda, nebo cílené setkání? Co se vám honilo hlavou? Jak dlouho takové setkání trvalo?

Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

 Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.