Pavla Klečková a Manu Chilaud kus svého štěstí posílají dál. Pomáhají lidem bez domova

28. listopad 2018
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy mikrofon
0:00
/
0:00

Pavla Klečková je Češka a Manu Chilaud je Francouz. Poznali se ve firmě, kde oba zastávali významé pozice. V práci jsou velmi úspěšní a sami říkají, že mají skvělý život.

Když si jednou přečetli o bezdomovci, který umrzl na ulici, jejich život to změnilo. Začali se o lidi bez domova zajímat a navázali kontakt s ADRA a různými charitativnímu organizacemi. Dozvěděli se o přístřešku iglou, který může lidi na ulici v mrazech ochránit. Věnují tomu svůj čas, prostředky a úsilí. Na otázku 'proč?'  odpovídají, protože se tam může ocitnout kdokoliv a protože se mají dobře a cítí, že by kus svého šťěstí měli posílat dál.

autor: hup
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.