Poradna: Dělení majetku zemřelého bez závěti

3. červen 2014

Potřetí jsme v naší pravidelné úterní Poradně otevřeli téma dědictví, a to v souvislosti s novinkami v občanském zákoníku. Téma, které má v naší Poradně velký ohlas, a proto se k němu opakovaně vracíme.

Jaký je postup, pokud zemřelý nesepsal závěť? Jak se jeho majetek dělí mezi dětmi a ovdovělým životním partnerem? A můžete i dnes někoho takzvaně vydědit?

Na tyto a mnohé další otázky týkajících se dědictví podle nového občanského zákoníku odpovídal ostravský advokát Petr Kausta.

Pořad si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento i další díly Poradny pak najdete v iRadiu.

autor: ada
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.