Pozice Českého rozhlasu na trhu rekordně posílila, stoupl i poslech ČRo Ostrava

12. květen 2021 16:45

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za čtvrté čtvrtletí roku 2020 a první čtvrtletí roku 2021 potvrdily rostoucí zájem o vysílání Českého rozhlasu. Výrazně vzrostla také poslechovost regionálních stanic.

Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti v republice dosáhl své rekordní hodnoty 27,3 procent. Celkem poslouchalo Český rozhlas denně 1 669 tisíc a týdne 2 657 tisíc posluchačů, to je nárůst o 64 tisíc denně a 134 tisíc týdně.

Aktuálně zveřejněná denní poslechovost Českého rozhlasu Ostrava je 52 tisíc, týdenní 76 tisíc, share v MS kraji 6,3 a v rámci republiky 0,8.

Pozice Českého rozhlasu je navíc umocněna posunem Radiožurnálu na první místo v týdenní poslechovosti a upevněním pozice lídra radiového trhu v denním poslechu.

Významný nárůst poslechovosti zaznamenaly také regionální stanice Českého rozhlasu, svou pozici posílil i Český rozhlas Ostrava.

„Cením si toho, že ve složitém období lockdownu vysílání stanic Českého rozhlasu nejen obstálo, ale dokázalo si získat i nové posluchače. Nejen aktuální výsledky Radiožurnálu, který je vedle pozice lídra na trhu navíc nejposlouchanějším rádiem i v týdenním poslechu, ale i kontinuální růst stanice ČRo Dvojka a výrazný nárůst poslechovosti regionálních stanic ukazují, jak jsou média veřejné služby pro společnost důležitá a jak nezastupitelnou roli hrají,“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Český rozhlas Radiožurnál poslouchalo denně 915 tisíc a týdně 1 651 tisíc posluchačů. Výrazné posílení zaznamenaly regionální stanice Českého rozhlasu se 415 tisíci posluchači denně, to je nárůst o 56 tisíc.

Český rozhlas České Budějovice dosáhl nárůstu ve všech měřených ukazatelích. V rámci celého Českého rozhlasu vykazuje nejdelší dobu poslechu, 251 minut. Podíl na jihočeském regionálním trhu vzrostl na 9,2 procenta.

Dlouhodobě se daří stanici Český rozhlas Dvojka, která posiluje poslechovost kontinuálně už od podzimu 2018 a aktuálně ji poslouchá 366 tisíc posluchačů denně a 610 tisíc týdně. Hranici 100 tisíc posluchačů denně překročil Český rozhlas Plus.

autoři: JMys , tif
Spustit audio