O pořadu Radio Ostrava Live

Hudební ochutnávka z koncertů, které jsme natočili v rozhlasovém studiu S1 nebo v některém z klubů v Moravskoslezském kraji.

Hudební rubrika nabízí vždy jednu píseň z bohatého koncertního archivu Českého rozhlasu Ostrava. Nesoustřeďuje se přitom pouze na určitý hudební žánr, ale snaží se hudební sbírku stanice prezentovat v celé její pestrosti, od folku přes popmusic až po jazz. Každé vydání rubriky je opatřeno komentářem, který upřesňuje vznik nahrávky a charakterizuje interpreta.

Stejně jako každodenní rubrika byla ještě donedávna pojmenována i série živě vysílaných koncertů, které Český rozhlas Ostrava pořádal ve Studiu 1 (zpravidla jeden čtvrtek v měsíci od 18:00). Dramaturgie koncertů je zaměřená především na kapely z regionu. Prostor ale dramaturgie dává i interpretům z jiných regionů ČR nebo zahraničí.

Připravují a uvádějí: Monika Horsáková, Kateřina Huberová


Historie pořadu:
Hudební rubriku vysíláme od roku 2010, do konce roku 2014 jako součást Dobrého rána (v 08:20), od ledna 2015 v Dobrém odpoledni po 15. hodině. V rámci série koncertů stejného názvu (Radio Ostrava Live) vystoupily v Českém rozhlase Ostrava např. Tara Fuki, Windy, FiHa, Filip M., Simcha, James Harries, Árstidír, UDG, The Roads nebo Republic of Two.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Ostrava

Další pořady

 • Slavné dvojice

  Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

 • Slavíci v krabici

  Seriál mapující skoro šedesátiletou historii ankety popularity českých a slovenských hudebních interpretů.

 • Harenda

  Půlhodinka hudby a povídání o klubech, kapelách a hudebních osobnostech klubové scény moravskoslezského regionu a okolí.

 • Noc s českými písničkami

  Každou noc hodina hezkých českých, občas i slovenských, melodií.