Radnicí v Rýmařově otřásl výbuch, nikdo nebyl zraněn. Policie má podezřelého

9. duben 2019 19:21

Radnicí v Rýmařově na Bruntálsku otřásl v úterý okolo 17:00 výbuch. Příčina exploze zatím není známá. V budově v té době bylo několik lidí, nikdo se ale nezranil. Výbuch poškodil okna a vnitřní vybavení.

Místo teď prošetřují pyrotechnici a policie uzavřela celé náměstí, řekla večer okolo 20. hodiny policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Výbuch na radnici bude policie vyšetřovat celou noc.

Radniční budova v Rýmařově po výbuchu

„Na místě jsou nejméně dvě desítky policistů. Probíhá ohledání, zajišťování stop, které následně budou vyhodnocovány. Prozatím nelze sdělit žádné bližší informace,“ dodala mluvčí.

„Lidé říkají, že tam snad měla být umístěná nějaká nálož. Ale to je neoficiální, zatím nemám stanovisko policie,“ řekl krátce po incidentu starosta Rýmařova Luděk Šimko (nezávislý).

Radnice je střežena kamerovým systémem, záznamy z něj policie stáhla a vyšetřuje je. Zatím v souvislosti s výbuchem zadržela jednoho podezřelého, informovala na twitteru.

Budova radnice bude ve středu kvůli výbuchu uzavřená. „Máme tři budovy. Na radnici je odbor vnitřních věcí, kancelář tajemníka, školský odbor a finanční odbor. Ty budou ve středu určitě zavřené, ostatní odbory budou fungovat,“ dodal starosta.

Incident v Havířově

Podobný incident jako v Rýmařově zažili v roce 2005 v Havířově. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou radnice exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn a škody byly nepatrné.

autoři: tif , aku , mac | zdroj: ČTK
Spustit audio