Rehabilitační ústav v Hrabyni získal z ministerstva zdravotnictví dotaci 350 milionů korun. Ptali jsme se, na co peníze poslouží

11. březen 2024

Rehabilitační ústav Hrabyně ročně poskytuje péči více než třem tisícům pacientů s neurologickými onemocněními a nemocemi pohybového ústrojí. Ojedinělé zdravotnické pracoviště je vytíženo na sto procent a mnohdy se potýká s problémem, jak uspokojit všechny žádosti o hospitalizaci.

Ministerstvo zdravotnictví nově poskytlo ústavu dotaci ve výši 350 milionů korun na rekonstrukci a navýšení kapacit. Ředitelku Rehabilitačního ústavu Hrabyně - Andreu Ruprichovou - si k mikrofonu pozval Vladimír Šmehlík.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.