„Říkám tomu Lidová Redlová.“ Písničkářka Lucie Redlová přichází s novým projektem

8. červenec 2021

Písničkářka Lucie Redlová stála u zrodu valašskomeziříčské kapely Docuku, znát ji ale můžete z řady jiných projektů. Spolupracovala mj. s Jitkou Šuranskou.

Lucie Redlová, dcera známého muzikanta Vlasty Redla, jde svou cestou. Jako dítě si osahala řadu hudebních nástrojů – učila se na housle, akordeon, mandolínu či kytaru.

Kromě hraní s kapelou Docuku nebo Garde měla řadu dalších projektů. „Měly jsme s Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou takové příležitostné trio MDŽ (Muzikantky, Dámy, Ženy – pozn. red.), ale to už bohužel není,“ říká v Harendě Lucie Redlová.

Letos také přichází s novými nahrávkami. „Říkám tomu Lidová Redlová, jsou to lidové písničky nebo pseudolidové, které si skládám sama. Na konci června k tomu vyšel singl. Některé ty písničky už hrávám po koncertech docela dlouho, ale teď se mi to celé pospojovalo v jeden koncept,“ dodává.

Deska má vyjít na podzim a Lucie Redlová v té souvislosti počítá i s řadou koncertů.

autoři: Igor Vašut , tif

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová