Rok v pozastaveném čase má dopad na naše těla. Je nutné je zase rozhýbat

19. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daniel Jandačka

Rok tráví celá planeta v pozastaveném čase. Spoustě věcem jsme přivykli a možná si vůbec nevšímáme, co to dělá s našimi těly. Hodně o tom ví Daniel Jandačka.

Zastavení skutečně pociťujeme prakticky. Spousta z nás se přesunula k domácím počítačům a co víc, i dětem se školní výuka přesunula do režimu, který tady ještě nebyl. Spoustě věcem jsme přivykli a možná si vůbec nevšímáme, co to dělá s našimi těly. O kolik pohybu jsme přišli.

O tom umí vyprávět Daniel Jandačka, děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity a odborný garant Centra diagnostiky lidského pohybu. Poslechněte si rozhovor o našem těle a o nutnosti ho rozhýbat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová