Šárka Formánková

slovesná dramaturgyně

Co dělám v rozhlase:

V rámci Českého rozhlasu Střední Čechy pracuji jako dramaturgyně celoplošně vysílaného cestovatelského pořadu Výlety, ve kterém každý víkendový den hodinu po poledni zveme posluchače na krásná a pozoruhodná místa České republiky a zároveň pro ně připravujeme cestovatelský kvíz. Kromě toho jsem dramaturgyní a zároveň i moderátorkou víkendového pořadu Středočeská setkání, do kterého si zvu zajímavé a inspirativní hosty ze středních Čech.

Před rozhlasem:

Po ukončení studia na Filozofické fakultě UK jsem začala pracovat jako rozhlasová moderátorka – postupně na Radiu City, Frekvenci 1 a nakonec Českém rozhlase Region, kde jsem později pracovala také jako vedoucí publicistiky a následně coby editorka vysílání. Mezitím jsem si na rok odskočila vyzkoušet práci televizní redaktorky regionální stanice TV Praha. Naposledy jsem pracovala jako redaktorka v pražské redakci MF DNES a serveru iDNES.cz.

Co mě baví:

Baví mě sport, prakticky jakýkoli. Baví mě knížky – zejména ty, které nabízejí životní moudrost. Baví mě filmy, divadlo, výstavy – zejména ty, které přinášejí silný prožitek. Baví mě dobré jídlo a pití – sklenka dobrého červeného vína mě dokáže smířit se světem. Baví mě cestování – ráda poznávám nové kraje. Baví mě život – protože pořád přináší něco nového.

Životní motto: „Má-li problém řešení, není třeba dělat si starosti. Pokud řešení nemá, starosti nepomůžou.“ (Dalajlama)

Všechny články

Stránky

Sledujte nás