Setkání s hraběnkou Mathildou Nostitz

1. říjen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy hraběnka Mathilda Nostitzová

Vlídná a vitální 85letá dáma celý život pečuje o druhé. Založila Nadaci, která pomáhá nevidomým a do českých nemocnic přivezla panenku Kiwanis.

Narodila se do rodiny jednoho ze slavných šlechtických rodů. Prožila vynucený odchod z domova do zahraničí, kam její rodinu vyhnal komunistický režim v 50. letech. Ve svých 85 letech stále bojuje o uznání protiprávního nakládání s jejím dědictvím.

Hraběnka Mathilda Nostitz celý svůj život věnuje intenzivní práci. Její nadace pomáhá nevidomým a taky přivezla před lety do Česka Kiwanis panenky, které pomáhají dětským pacientům v nemocnicích. O panenky pečuje v Moravskoslezském kraji paní Eva Pastušková a obě dámy jsme přivítali u mikrofonu v Koktejlu Českého rozhlasu Ostrava.

autor: hup
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová