Sobotní Noční linka: Co chci ještě zažít

11. září 2021

Říká se, že dokud má člověk cíl, nemyslí na nemoce a bolesti. Také se říká, že tam, kde je cíl, je i cesta, ale zůstaňme (alespoň v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem) u vašich cílů.

Aby byli naši blízcí zdraví a šťastní, to si přejeme všichni, abychom se dokázali postarat o svoji rodinu, to máme také všichni společné, buďme tedy konkrétnější – k jakým cílům byste rádi dospěli vy osobně?

Co byste ještě chtěli ve svém životě zažít? Seskok padákem, raft na divoké řece, cesta kolem světa? Naučit se dokonale španělsky, vidět své děti nebo vnoučata na slavnostní promoci? A našli jste si po naplnění své vysněné mety další cíl?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.