Sobotní Noční linka: Co nového u sousedů?

23. září 2023

Jak vycházíte se svými sousedy? Znáte se dobře? Jak jste ke svým sousedům ohleduplní? Jak řešíte případné spory? Za co vděčíte svým sousedům? Existuje ještě v dnešní době sousedská výpomoc? Víte vůbec, kdo vedle vás bydlí? V čem by se vaši sousedé mohli „zlepšit“ a za co je můžete pochválit?

Kdo má dobré sousedy, může to považovat za výhru a tiše doufat, že to tak i zůstane. Pro ostatní platí, zkuste s nimi vyjít.  Sousedské vztahy jsou námětem nejedné filmové komedie, ale v každodenním fungování mohou život na obou stranách celkem zkomplikovat.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.