Sto let NDM: Jan Kačer

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Kačer

Herec a režisér, který zanechal v ostravské divadelní historii nesmazatelnou stopu. Janu Kačerovi je věnována 38. část seriálu 100 let Národního divadla moravskoslezského. 

Mimořádná osobnost českého divadla je s Ostravou spojena silným poutem. Jan Kačer město na severu Moravy miloval i nenáviděl. První zkušenost s ostravským publikem získal prostřednictvím svého působení v Divadle Petra Bezruče. Podruhé žil v Ostravě v polovině 70. let v jakémsi nedobrovolném azylu. Trval dohromady šest let a pro návštěvníky divadla byl rozhodně požehnáním.

38. část seriálu 100 let Národního divadla moravskoslezského připravily Lenka Lagronová a Eva Lenartová, která se také ujala režie. Účinkovali Renáta Klemensová, Tomáš JIrman, Petr Houska a František Strnad. Zvukově na pořadu spolupracoval Vojtěch Dluhý.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.