Středeční Noční linka: Březen - Měsíc knihy

6. březen 2024

Četli jste hodně už od dětství? Pokračujete v této vášni i v dospělosti? Jste v Klubu čtenářů? Co vám členství v tomto klubu přineslo? Jak často si knihy kupujete? Máte v dnešní době na čtení ještě vůbec čas? Preferujete klasické papírové knihy nebo jste přešli na čtečky?

Máte oblíbené autory? Jsou pro vás knihy finančně náročné a raději chodíte do půjčovny? Využíváte antikvariáty? A co děti, vnoučata, mají ke knihám vztah? Kdybyste mi měli vybrat jednu knihu, která je pro vás tou knihou knih?

Březen jako Měsíc knihy se slaví od roku 1955. I přes původně ideologické zaměření býval (nejen) v knihovnách po dlouhá desetiletí vždy věnován knihám a čtení.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.