Středeční Noční linka: Májová koťata

10. květen 2023

Máte doma kočku nebo dokonce chováte koček více? Čím si získaly vaši pozornost? Učíte se od nich? Chováte je doma nebo se mohou volně pohybovat doma i po zahradě? Máte vyhotovená speciální dvířka pro kočky? Chováte kočku pro radost nebo s ní jezdíte po výstavách? Jste specializovaní na zvláštní plemeno, které není obvyklé? Domníváte se, že kočky mají různé povahy? Zachránili jste kočku i s koťaty? Byli jste si pro svého mazlíčka v útulku? Pomáháte kočičímu útulku, jak?

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky plavé, která je už po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich. Kočka domácí vždy sloužila člověku především jako lovec hlodavců, uplatňuje se také jako společník a mazlíček člověka. A jak to máte vy?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.