Studentská Pauzička je zpět!

8. březen 2015

Po dvouměsíční odmlce se vrací studentský pořad Pauzička aneb Studenti sobě i vám.

Pauzička se ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava objevovala od října 2013 do konce roku 2014. Od letošního roku funguje jako internetový speciál. Záznamy pořadu najdete jako dosud v iRadiu, nově ale také s doprovodnými texty na webtématu Rozhovory, rady, tipy.

Jen připomeňme, že v Pauzičce se posluchači dozvědí, jaká témata zajímají dnešní studenty a jak současná mladá generace vidí svět kolem nás. Každé vydání nabízí vždy jedno téma a různé pohledy na ně – od reportáží přes rozhovory po krátké dramatické útvary. Nechybí typický studentský humor a nadhled.

Tvůrci Pauzičky – studenti oboru Audiovizuální tvorba Slezské univerzity Opava také založili facebookový profil.

Poslechněte si první dva letošní díly Pauzičky

První je věnovaný filmu – autoři se rozhodli trošičku zrekapitulovat udílení filmových cen, a to jak českých, tak ovšem i zahraničních.

Druhý díl, dnešní a jehož součástí je i fotoreportáž, se pak týká centra Ostravy. Žije centrum třetího největšího města republiky nebo je mrtvé? Co mu chybí?

 

Ostrava. Fotoreportáž z centra města

Vrtkavá štěstěna

Vrtkavá štěstěna – I dokonce takové prostory, kde tečou velké peníze, jako je například Casino, nedokázalo zajistit svou životnost z důvodů rostoucích cen nájmů v Ostravě.

Nevzhledný prostor

Nevzhledný prostor – Z hlediska opuštění prostor a ne příliš dobré údržby objektu je budova snadným terčem vandalismu a dochází tak k snadnějšímu narušování města.

Poslední hřeb pro Ostravicu

Poslední hřeb pro Ostravicu – Stavba nevykupuje lidskou duši umíráním a stavěním, lidská duše se vykupuje zachováním svých hodnot, tradic a staveb.

Umění v prachu

Umění v prachu – Kdo nemá peníze, píše, kdo má peníze, boří. Co počít s takovou komunikací?

Poslední kolekce

Poslední kolekce

Doraz mě a odejdi

Doraz mě a odejdi! – fotografie zobrazující vandalismus, kdy jsou veškeré naděje na záchranu dávno pryč. Poslední rána znamenající rozpad všeho na čem bylo zakládáno.

Truchlící

Truchlící – „Truchlíme, neb v Ostravě to brzy bude vypadat jako na hřbitově.“

Výprodej zboží

Výprodej zboží – Prázdnota centra města. Zbyla tu jen vzpomínka a ta se nazývá smutek.

Prázdná duše města

Prázdná duše města – Duše opustila tělo. Tělo opustilo město. Tak město přišlo o duši.

Pamlsek

Pamlsek – „Toto je druhé zavřené uzenářství, které jsme v centru minuli. Párek z Tesca prostě není to pravé...“

Na dně prázdnoty

Na dně prázdnoty – Prázdná lahvinka nalezená na dně rozbité vitríny. Zapít žal a jít dál. Co víc nám zbývá?

autoři: ČRo Ostrava , Tým Pauzičky
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...