Životní motto: Všechno podléhá změně.
Co dělám v rozhlase: Jen to, co mne baví: Moderuji pořad Hovory pro Český rozhlas Plus.
Před rozhlasem: Po žurnalistice, kterou jsem vystudovala v Bratislavě na Univerzitě Komenského jsem začínala v regionálním komerčním Rádiu Rebeca v rodném Martine. Pak návrat do Bratislavy a práce snů v redakci mládežnické publicistiky Slovenského rozhlasu, kde jsem dostala tu nejlepší rozhlasovou školu jako moderátorka i reportérka. Následovalo stěhování do Prahy za manželem a tady: Rádio Svobodná Evropa, Český rozhlas, Listy, Lidové Noviny.
Mezitím jsem se na rok vrátila do Bratislavy, abych si zkusila práci televizní reportérky ve zpravodajské televizi TA3.
Sedmnáct let vedu Nadaci pro rozvoj vzdělání v Praze.
Co mě baví: Čas strávený s rodinou na kolech, běžkách, na zahradě, na horách v každém ročním období. Náš pes Denislav, který má dar rozjasnit den, Divadlo v Dlouhé, hovory s lidmi. Jóga a ticho.
Co mně nejvíc dostane: Hlášky mojí dcery a pohled z hřebenu Malé Fatry dodaleka.
Všechny články
-
Když mi Klaudie poprvé nasadila paruku, plakala jsem, vzpomíná zpěvačka Anna Slováčková
„Onkologické onemocnění se mi vrátilo, takže jsem si vzpomněla na Klaudii, která dělá i tetování obočí,“ vzpomíná Anna Julie Slováčková na první setkání s Klaudií Eisovou.
-
Lidé bez domova jsou obrovsky vděční i jen za maličkosti, říká budoucí lékařka z Mediků na ulici
„Poprvé jsem vůbec nevěděla, co od toho čekat. Ale pak jsem nikdy neviděla větší vděk,“ říká Eliška Mocková, která pracuje pro Mediky na ulici.
-
Film Vlny? Byla to velká výzva, odpovědnost i strach, přiznává kameraman Žiaran
„Kromě výzvy to byla velká odpovědnost a zároveň i strach z toho, abychom to nepokazili,“ říká Martin Žiaran, kameraman úspěšného snímku Jiřího Mádla Vlny.
-
Pokud chci vyhrát, musím udělat něco výjimečného, konkurence je veliká, přiznává brusič Zvěřina
„Když jedu na soutěž, připravuji se až na poslední chvíli, ale nad nápadem samozřejmě přemýšlím dřív,“ říká Aleš Zvěřina, šestinásobný mistr světa v broušení skla.
-
Divadlo v Dlouhé bylo dlouho unikátní a dál se vyvíjí. Je to zázrak, myslí si dramaturgyně Štěpánová
„Divadlo v Dlouhé bylo vždy pro mnoho generací i pro diváky s různým vkusem. To proto, že vzniklo spojením dvou skupin,“ popisuje dramaturgyně Karola Štěpánová.
-
Chtěli jsme mít orchestr a dnes je nás 150, říká o Police Symphony Orchestra jeho spoluzakladatelka
Police Symphony Orchestra (PSO) založili sourozenci Petra a Jakub Soukupovi v Polici nad Metují, Petře přitom bylo jen 15 let. „Tehdy mi to nepřišlo divné,“ říká.
-
Mladá generace má jiné požadavky na zaměstnavatele. I já jsem změnila uvažování, říká advokátka
Advokacie a poskytování právních služeb je v naší společnosti považováno za lukrativní a zajímavé povolání. „Ale to se změnilo,“ říká advokátka Irena Valíčková.
-
Vizuální identita je něco, co všichni potřebujeme, říká spoluautorka dokumentů o českém designu
„Když něco pojmenujete slovem identita, pak se ten název snažíte také naplnit,“ vysvětluje teoretička designu Linda Kudrnovská.
-
Učitel žáka s ADHD musí být hodně otrlý, žádoucí je tolerantní a přijímací přístup, míní terapeut
Dítě s ADHD je úzkostné, dokonce až agresivní. „Zjednodušeně se dá říct, že takové dítě dřív koná, než myslí,“ vysvětluje terapeut Jan Uhlíř.
-
Nekouřím a žiju zdravě, přesto jsem měla rakovinu plic, říká podnikatelka
„Byl to šok, protože jsem tehdy vůbec netušila, že rakovinu plic může dostat i nekuřák,“ říká Ilona Mančíková, zakladatelka neziskové pacientské organizace Moje plíce.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »