Tenista Kolář postoupil v Ostravě z mečbolu do čtvrtfinále, Rosol vypadl

4. září 2020 04:02

Tenista Zdeněk Kolář odvrátil v 2. kole challengeru v Ostravě mečbol Dmitriji Popkovi z Kazachstánu a po vítězství 5:7, 6:4, 7:5 postoupil do čtvrtfinále. V něm se mohl střetnout se zkušeným krajanem Lukášem Rosolem, jenž však utrpěl debakl s Němcem Oscarem Ottem.

Třiadvacetiletý Kolář se ocitl v kritické situaci v závěru rozhodujícího třetího setu. Po ztraceném servisu prohrával 3:5 a následně při podání soupeře čelil mečbolu. Aktivní hrou ho ale 225. tenista žebříčku odvrátil a otočil i celou koncovku. O postup bojoval přes tři hodiny.

Pouze 54 minut naopak strávil na kurtu pětatřicetiletý Rosol, jehož Otte porazil 6:2, 6:0.

Výsledky tenisového challengeru mužů v Ostravě:

Tenisový turnaj mužů Ostrava Open 2020 by Moneta, challenger okruhu ATP (antuka, dotace 132.280 eur):