Třinečtí fotbalisté jdou kvůli hráči s koronavirem na dva týdny do karantény

23. červen 2020 12:06

Druholigový Třinec kvůli nejmenovanému fotbalistovi nakaženému koronavirem nastoupil do čtrnáctidenní karantény. Jde o hráče, v jehož rodině se nemoc covid-19 objevila v průběhu minulého týdne. Klubu nařídila izolaci hygienická stanice Moravskoslezského kraje.

Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže, kvůli tomu odložila už třetí utkání Slezanů. Po zápasech s Vlašimí a Vítkovicemi nesehrají Třinečtí v nejbližší době ani duel s vedoucími Pardubicemi, který byl na programu ve čtvrtek.

Čtěte také

Třinečtí fotbalisté ve čtvrtek podstoupili kontrolní testy a klub v pátek oznámil, že dopadly negativně. Hráč, v jehož rodině se nákaza vyskytla, však absolvoval odběry samostatně a jeho výsledek byl pozitivní.

Další testování 1. července

Podle klubového webu byl z epidemiologického hlediska poslední významný kontakt s nakaženým hráčem 17. června. Od tohoto dne byla nařízena dvoutýdenní karanténa a tým bude znovu testován na jejím konci 1. července.

„O dalším postupu bude vedení soutěže jednat v nejbližších dnech a do té doby nebude LFA ani klub další záležitosti jakkoliv komentovat,“ uvedla Ligová fotbalová asociace. Situací se bude zřejmě zabývat na čtvrtečním zasedání Ligového výboru.

Jde o třetí případ covidu-19 v první a druhé lize, které po březnovém přerušení soutěží kvůli pandemii v květnu znovu zahájily sezonu. Po jednom pozitivním hráči měli před restartem nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi a mistrovské Slavii, oba se však již vyléčili a zapojili do tréninku. Identitu nakažených LFA ani kluby nezveřejňují.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související