Třinečtí Noemiracles měli původně odehrát jen jeden koncert. Teď se chystají na druhé album

26. leden 2017

V Třinci vznikla spousta výborných kapel, pochází odtud řada skvělých muzikantů. Už pět let tady funguje taky poprocková kapela Noemiracles.

Kapela vznikla někdy zjara roku 2012, v létě měla první koncert. „Oslovil mě jeden pán, jestli bych nevystoupila v rámci Svátku tří bratří v Českém Těšíně. Nabídku jsem s radostí přijala, akorát jsem měla mít nějakou svou kapelou. Poprosila jsem tehdy kamaráda, teď je to můj manžel, jestli by nedal dohromady kapelu na ten jeden koncert,“ vzpomíná na začátky zpěvačka Noemi Bocek.


Noemiracles
Noemi Bocek - vocal
Filip Macura - keys
Tomasz Wałach - el. guitar, vocal
Samuel Bocek - drums
Filip Kasztura - bass guitar

Kapela stále hraje a dokonce v nezměněné sestavě. V roce 2014 Noemiracles vydali album, které je většinově v polštině a v angličtině. „Letos budeme chystat druhé album, má být kompletně v češtině. Bude na podzim nebo v zimě,“ prozrazuje kytarista Tomasz Wałach.

Jak vznikají písničky kapely? „Není to pravidlo, ale texty většinou píšu já a hudbu tvoříme buď společně na zkouškách, nebo hodně klávesák,“ dodává Noemi.

Celý rozhovor i s písničkami uslyšíte v záznamu Harendy (viz odkaz ‚Poslechněte si celý pořad‘). Povídání s kapelou začíná v čase 05:30.

Zatím jediné CD kapely a nahrávání Harendy v ostravském rozhlase
autoři: tif , Igor Vašut
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.