Úterní Noční linka: Kolega (kolegyně) na kterého (kterou) nikdy nezapomenu

28. květen 2024

Měli jste ve svém pracovním životě to štěstí, že jste potkali v zaměstnání kolegu (kolegyni), na kterého (kterou) nikdy nezapomenete? Přerostl vztah pracovní do vztahu přátelského? Vydrželo vám to i po ukončení pracovního poměru? Seznámili jste se v práci se svým životním partnerem? Pracovali jste spolu i nadále?

Já měla to štěstí, že jsem při své rozhlasové práci potkala kolegyni Zuzku, úžasnou rozhlasačku tělem i duší. Pořady, které jsem měla na starosti v roli produkce i dramaturgie, bravurně zaštítila svým zvukařským uměním. I po odchodu kolegyně do důchodu jsme ve stálém kontaktu. Vážila jsem si ji, a stále vážím, jak po pracovní stránce, tak po stránce lidské.

Své příběhy můžete volat do studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište na e-mailovou adresu: linka@rozhlas.cz, případně využite webový formulář www.rozhlas.cz/linka.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.