Úterní Noční linka: Největší dětská dobrodružství

14. leden 2020

Pamatujete na vaše největší dětská dobrodružství, která jste jako malí prožívali? Kde to bylo, s kým a kolik vám bylo let? A zůstal vám smysl pro dobrodružství i v dospělosti?

Právě 14. ledna roku 1939 v časopise Mladý hlasatel začal vycházet kreslený seriál Jaroslava Foglara Rychlé šípy a spousta fanoušků mohla roky sledovat dobrodružství pětice kamarádů. Pojďme dnes v Noční lince zavzpomínat na vaše dětská dobrodružství. Dnešní děti se nejčastěji pohybují mezi místy, kde jsou vždy v přítomnosti dospělých a pod kontrolou. A hlavně ve městě dnes opravdu není mnoho míst, kam se mohou vydat a být odkázány samy na sebe. A určitě pamatujete, že dříve to bylo jiné, bylo normální, že rodiče o nás celé odpoledne nevěděli a dobrodružství se dala zažít opravdu spousta. Na která dětská dobrodružství vzpomínáte vy?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová