Úterní Noční linka: Vydařený zájezd

20. červen 2023

Jezdíte rádi na zájezdy? A jak jste byli spokojeni? Zažili jste někdy zájezd opravdu velmi povedený a naopak něco, co prostě z mnoha různých příčin nevyšlo úplně tak, jak by mělo? Jaké typy zájezdů si rádi vybíráte? Jsou to hlavně poznávací cesty a výlety, a nebo raději pobytové dovolené?

Každý z nás určitě někdy byl na nějakém zájezdu a ten se mu buď líbil, a nebo se prostě nepovedl. I to vše se může stát, a přihodit se na takovém zájezdu může opravdu mnohé. Hodně věcí také záleží na lidech, kteří se na zájezdu sejdou. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.