V Českém Těšíně ochránci zvířat odchytávají toulavé kočky, budou je očkovat a kastrovat
6. červen 2023 09:40
V Českém Těšíně v těchto týdnech ochránci zvířat organizují odchyt toulavých koček. Dobrovolníci zvířata odvezou k veterinářům, kteří je vykastrují. Radnice žádá občany, aby v tomto období toulavé kočky nekrmili, tak aby je ochránci zvířat mohli nalákat k odchytu.
Některé kočky zamíří do domácností a ty, které jsou zvyklé, zůstanou žít na ulici, říká předsedkyně Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko Renata Swierczek.
„Ty kočky jsou opravdu perfektně ošetřované. Snažíme se, aby neodcházely jen tak po kastraci, ale jsou odčervené a odblešené. Aby se prostě cítily dobře,“ dodává Renata Swierczek.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Z baziliky v Jablonném v Podještědí ukradli lebku svaté Zdislavy. Policie žádá o pomoc při pátrání
-
Americká vláda začíná vracet cla. Firmám dluží přes tři biliony korun, spotřebitelé zatím nedostanou nic
-
‚Odpal byl úspěšný, úkol byl splněn.‘ Rusko vyzkoušelo novou strategickou raketu Sarmat
-
Zápas Sparty s Plzní skončil bezbrankovou remízou. Do Sparťanské branky se postavil Surovčík