V Kambodži odmítla ochutnat pavouky, ale v Turecku se vydala do podzemí za mořskou pěnou

17. září 2018

Zveme vás k účasti při živém vysílaní dalšího pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem - tentokrát s cestovatelkou Janou Patkovou z kavárny v budově Českého rozhlasu v Hradci Králové. A nebo si nás nalaďte na vlnách Českého rozhlasu Hradec a Pardubice v pondělí 17. září po 18. hodině. Hostem Petra Voldána byla zkušená cestovatelka, která při putování světem také fotografuje nebo natáčí televizní dokumenty. 

Petra Voldána bude zajímat například, proč Jana Patková, mimochodem i bývalá šéfredaktorka cestovatelského časopisu Koktejl, míří tak často do Asie nebo na Balkán. Bude se ptát i na zkušenosti ženy - cestovatelky, která se do světa vydávala i se synem už od jeho osmi měsíců věku. Tedy s “partnerem”, jehož vrstevníci se v drtivé většině tehdy ještě vozili v kočárku.

Jana Patková v Bulharsku

Jana Patková má svůj pohled také na to, jaký je rozdíl mezi cestováním mužů a žen. A poví jistě jaké to je, když se cestovatelka vrací do stejné země skoro po deseti letech, proč se jí líbí sledovat dění kolem sebe ze sedla kola a prozradí také, proč v Kambodži odmítla ochutnat pavouky a naopak se nebála v Turecku spustit do podzemí za minerálem s názvem “mořská pěna”.

A jak už jste si možná zvykli v pořadu Na cestách s Petrem Voldánem, bude mít Petr Voldán pro Janu Patkovou připraveno i pár předmětů ve svém cestovatelském kufříku, které by jí měly připomenout některé její záliby nebo zážitky z cest i ze života.

Pokud chcete vědět, jaká to budou drobná překvapení a zároveň vás zajímá cestování a zážitky našich hostů, přijďte na vysílaní a na kávu s Janou Patkovou. A nebo si nás pusťte na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové a Pardubice:

autoři: Petr Voldán , baj
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.