V Kopřivnici uzavřeli první obnovenou sezónu ploché dráhy. A zřejmě nebyla poslední

8. listopad 2017
Jezdci na kopřivnické ploché dráze

Ještě na začátku roku tomu v Kopřivnici věřil jen málokdo. Přesto se nadšencům podařilo po téměř desíti letech vzkřísit motocyklové závody na ploché dráze na letním stadionu. Teď jezdci a organizátoři za burácení silných motorů uzavřeli sezónu exhibiční akcí pro fanoušky, při které se bilancovalo, a plánovaly se další závody.

Mistr České republiky v krátké i dlouhé dráze Josef Franc se v depu připravuje na tréninkovou nebo exhibiční jízdu. Jak se mu tady jezdilo v Kopřivnici? Přece jenom ta sezóna tady začala po asi deseti letech.

„Přesně tak, já na tuhle dráhu hodně vzpomínám, protože je trošku atypičtější, než co jsme byli zvyklí u nás jezdit. Takže jsme si to po devíti nebo po deseti letech osvěžili a je to tady furt stejně hezké, dobré. A jsem rád, že tady můžu jezdit, protože tady mám spoustu kamarádů a dnešní závěr sezóny je taková třešnička,“ říká Franc.

Mezi jezdci v depu neúnavně pobíhá Richard Dufek, místopředseda kopřivnických plochodrážníků. Je na něm vidět jak si to užívá. Spokojenost se sezónou je u něj maximální.

„Tohle jsme si na jaře nepředstavovali ani v těch nejdivočejších snech. Sezóna se myslím povedla, uspořádali jsme čtyři kvalitní závody, divácká účast byla více než slušná,“ pochvaluje si místopředseda Autoklubu plochá dráha Kopřivnice.

Čtěte také

„Dráha se nám povedla opravdu dobře, všichni závodníci si ji chválí. Znamená to, že projde jenom nějakou předzimní údržbou. Druhá věc je, že pořád máme co dělat, momentálně jsme získali od města prostory pro dílny a zázemí, takže budeme dělat terénní úpravy a upravovat vnitřní prostory tak, aby vyhovovaly našim požadavkům. Je tady taky příslib od města, že by v příštím roce mohlo dojít k opravě tribuny. Což kvitujeme s povděkem, protože určitě by si to ta tribuna za ty roky zasloužila,“ dodává Richard Dufek.

Teď se po oválu projíždí asi tucet motocyklů. Nejsou to jenom závodní stroje, ale také civilní motorky. Je tady Pionýr, Babeta a dokonce se tady prohání i pán s motocyklem se sajdkárou a malým přívěsem.

Motocykl se sajdkárou na oválu ploché dráhy

Akci přihlíží také Adrian Rymel, legenda zdejšího oválu, člověk, který tady vyrostl. Jak to po těch deseti letech, co se plochá dráha obnovila, cítí? Jak se mu sezóna líbila?

„Já myslím, že za všechny kluky, co se o to postarali a za všechny lidi, sponzory a všechny musím divákům hlavně taky poděkovat, protože ta sezóna byla úplně excelentní. S tím asi nikdo v lednu úplně nepočítal, že něco takového by se mohlo podařit a jsem naprosto spokojený s tím, co se událo za ten rok,“ míní Rymel.

Čtěte také

Rýsuje se už příští sezóna. „Máme přislíbenou extraligu od pražské Markéty. A pak je v jednání možná ještě mistrovství republiky jednotlivců nebo mistrovství republiky dvojic. A co se týče jezdců, plánujeme jeden juniorský závod, kde už by se měli představit závodníci z Kopřivnice. Jmenovitě Jan Macek a Roman Marek, kteří letos vlastně teprve začínají. Jsou to šestnáctiletí kluci,“ dodává předseda kopřivnického Autoklubu ploché dráhy Martin Hyvnar.