V Moravskoslezském kraji přibývá respiračních onemocnění
10. listopad 2018 06:36
V Moravskoslezském kraji přibylo nemocných s akutními respiračními onemocněními. Nemocnost v uplynulém týdnu představovala 1127 případů na 100.000 obyvatel, což je nárůst o 12,8 procenta
"Epidemiologická situace ve výskytu akutně respiračních onemocnění a chřipky v Moravskoslezském kraji odpovídá sezónnímu výskytu. Nejvyšší nemocnost byla hlášena z okresu Opava," řekla krajská hygienička Helena Šebáková. Nejvíce nemocných je v předškolním věku.
Nemocnost v kraji je vyšší, než je republikový průměr. V ČR aktuálně na 100.000 obyvatel připadá 914 nemocných.
"Vzhledem ke klidné epidemiologické situaci v ČR je vhodné období pro očkování proti chřipce," připomněla Šebáková.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Jsem připravena lidem naslouchat.‘ Do funkce české ombudsmanky nastoupí Eva Kostolanská
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
ONLINE: Černý oblak nad Moskvou. Ukrajinci zasáhli rafinerii, které při explozi odlétla střecha