Václav Bělohlavý se s rozhlasem rozloučil koncertem Malé černé hudby

16. listopad 2022, aktualizováno

Malá černá hudba z Karviné. Právě tu si vybral náš „dechovkový guru“ Václav Bělohlavý na rozloučení s rozhlasem, se kterým spojil celý svůj profesní život, a možná i víc. A svou „štafetu“ předal Arturu Kubicovi.

Na Jana Rokytu (a další osobnosti) zavzpomínal také Václav Bělohlavý

Václav Bělohlavý

je hudební specialista, který zná ostravský rozhlas jak svoje boty. V ostravském rozhlase postupně prošel funkcemi redaktora publicistiky, vysílání pro děti a mládež, zábavy, znovu zpravodajství a publicistiky a nakonec od roku 1990 člena redakce hudební. V posledních letech dělal hudebního redaktora pro oblast dechové hudby, vybíral hudbu pro literární a literárně dramatické pořady a připravoval rubriku Tóny málem zapomenuté.

Celý medailon je na rozhlasovém webu Lidé.

Průvodce večerem Artur Kubica

Artur Kubica

hraje lidem dechovku, snaží se je bavit a taky provází Hobby magazínem. Kromě hudebních pořadů Chaloupka strýčka Artura a S dechovkou na zločince se věnuje také prevenci kriminality, a to v pravidelné páteční rubrice Bezpečný průvodce džunglí zločinu.

Celý medailon je na rozhlasovém webu Lidé.

autor: tif | zdroj: Český rozhlas Ostrava

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.