Václav Bělohlavý se s rozhlasem rozloučil koncertem Malé černé hudby

16. listopad 2022, aktualizováno

Malá černá hudba z Karviné. Právě tu si vybral náš „dechovkový guru“ Václav Bělohlavý na rozloučení s rozhlasem, se kterým spojil celý svůj profesní život, a možná i víc. A svou „štafetu“ předal Arturu Kubicovi.

Na Jana Rokytu (a další osobnosti) zavzpomínal také Václav Bělohlavý

Václav Bělohlavý

je hudební specialista, který zná ostravský rozhlas jak svoje boty. V ostravském rozhlase postupně prošel funkcemi redaktora publicistiky, vysílání pro děti a mládež, zábavy, znovu zpravodajství a publicistiky a nakonec od roku 1990 člena redakce hudební. V posledních letech dělal hudebního redaktora pro oblast dechové hudby, vybíral hudbu pro literární a literárně dramatické pořady a připravoval rubriku Tóny málem zapomenuté.

Celý medailon je na rozhlasovém webu Lidé.

Průvodce večerem Artur Kubica

Artur Kubica

hraje lidem dechovku, snaží se je bavit a taky provází Hobby magazínem. Kromě hudebních pořadů Chaloupka strýčka Artura a S dechovkou na zločince se věnuje také prevenci kriminality, a to v pravidelné páteční rubrice Bezpečný průvodce džunglí zločinu.

Celý medailon je na rozhlasovém webu Lidé.

autor: tif | zdroj: Český rozhlas Ostrava

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.