Ve Sborovém centru Hutník v Třinci je otevřeno pro všechny

11. květen 2015

V samotném centru starého města kdysi stávalo kino Hutník. Dnes byste je hledali marně. Na jeho místě totiž stojí moderní, velkoryse pojatá budova, která má s bývalým kinem společný už jen název. Je to sborové centrum Slezské církve evangelické.

Toto místo je ale otevřeno pro všechny - nejen pro farníky, kteří zde mohou navštěvovat pravidelné kurzy či skupiny. Vítáni jsou také milovníci dobré kávy a čaje, či lidé z okraje společnosti. I pro ně mají tady prostor a pochopení.

Jedním z účastníků setkání Šance podaná ruka je pan Dušan. Kradl auta a ani 16 let ve vězení ho nenapravilo. Přestal krást až poté, co uvěřil v Boha. A pro své vyznání víry si našel netradiční způsob – rap.

Příběh pana Dušana si poslechněte v záznamu našeho magazínu Křížem krajem (viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘). Kromě toho také uslyšíte například ukázky tklivých melodií hebrejských písní v podání místního sboru Halevaj. Sborovým centrem Slezské církve evangelické Hutník vás provede pastor Michal Klus.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.