VIDEO: Železniční modeláři ukázali v Ostravě své umění

19. březen 2017

Hodiny a hodiny práce stráví nad svými vláčky a kolejemi železniční modeláři. Jak jsou precizní, mohli jste o víkendu zjistit v Ostravě. Protože v prostorách bývalé základní školy V Zálomu v Zábřehu měl výstavu svých prací Klub železničních modelářů Ostrava.

Ve Středisku volného času v Zálomu toho bylo dost k vidění. Zájemcům o modelařinu členové Klubu železničních modelářů Ostrava představili velkou segmentovou trať.

Návštěvníci se ale mohli pokochat také desítkou menších kolejišť či exponáty různého stáří v menší expozici v prvním patře. Po dvoře někdejší školy pak malé i velké návštěvníky vozil vláček v měřítku 1:8. To nejzajímavější jsme natočili – podívejte se na video.

autor: tif
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová