Vítkovický hokej slaví 90 let - 1. díl

6. leden 2019

Je mu 90 let, je stále velice čilý, má modrobílé srdce a milují ho lidé bez rozdílu věku. Jsou jich tisíce a nechybějí při žádné příležitosti, kdy se jim tento devadesátiletý elegán může předvést. O kom, respektive o čem, je řeč? O vítkovickém hokejovém klubu!

Shodou okolností slaví své devadesátiny ve stejném roce jako Český rozhlas Ostrava, a tak vám, počínaje dneškem, nabídneme během následujících týdnů speciální seriál představující osobnosti tohoto slavného hokejového klubu.

Prvním hostem Jaroslava Odstrčilíka je manažer pro komunikaci HC Vítkovice Ridera Zdeněk Janiurek

Další díl našeho speciálního seriálu k devadesátinám vítkovického hokeje vám nabídneme opět za týden, v neděli 13. ledna v 9:45.

 

autor: JOD
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.