Vydařený swingový večer s Dájou Šimíčkovou v S1. Obecenstvo zpěvačce tleskalo ve stoje

21. listopad 2023

Zpěvačka Dája Šimíčková se skupinou Shadde Yadda vystoupila v Českém rozhlase Ostrava s písničkami ze zbrusu nového alba Potichoučku. Koncert byl spojený s křtem alba.

Dája Šimíčková zazpívala a pokřtila své nové album ve studiu, ve kterém v minulosti začínala kariéru a natáčela své první nahrávky. Zpěvačku na vystoupení doprovodil Shadde Yadda Quartet. Ten stylově interpretuje swingovou a jazzovou hudbu 20. až 40. let. Jeho členové prošli velkým množstvím špičkových ansámblů, přičemž v řadě z nich se také společně setkali (Originální pražský synkopický orchestr, Melody Makers Ondřeje Havelky, Sestry Havelkovy a Orchestr nebo Jazzový orchestr Českého rozhlasu).

„Mnohokrát děkujeme. To byl asi nejkrásnější koncert mého života,“ řekla v závěru Dája Šimíčková ve stoje tleskajícímu publiku.

autor: tif | zdroj: Český rozhlas Ostrava

Související

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.