Vystudovala techniku pracovala ve farmacii a dnes je oblíbenou cukrářkou. Darina de Oliveira Costa

30. prosinec 2022

Cukrářka Darina de Oliveira Costa. Tato mladá usměvavá žena původně vystudovala VŠB, pak pracovala ve farmaceutickém průmyslu, ale po čase zjistila, že jí mnohem více baví pečení sladkostí. Dnes vlastní cukrárnu a má početnou klientelu. V čem tkví její úspěch?

Recept na vínové pečivo:
Základ je na 50 g másla, 50 g hl. mouky a lžíce bílého vína. Všechny suroviny se smíchají, vzniklé těsto se nechá chvíli odležet a poté se vykrajují tvary. Pokud chcete slanou variantu, posypete je třeba sýrem nebo kořením a pokud sladkou, obalíte po upečení v cukru. Pečeme v horkovzdušné troubě na 160 st., v elektrické na 180 st. do růžova.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.