Zemřel Zbyněk Pop, kameraman rozhlasových video přenosů

4. květen 2021

Ve věku nedožitých 68 let v sobotu 1. května náhle zemřel kameraman Zbyněk Pop. Českému rozhlasu Ostrava to řekl jeho syn Michal Pop. Další chystané přenosy se tak už bohužel uskuteční bez něj.

Ing. Zbyněk Pop se narodil v roce 1953. S filmařinou na klasickém celuloidu 8 a 16 mm začal po nástupu na vysokou školu. V roce 1994 založil vlastní firmu působící v oblasti televizní tvorby a videotvorby, která později dostala název Studio107.

„Zbyněk Pop byl náš dlouholetý skvělý spolupracovník a kameraman, jehož rukama, okem a kamerou prošly videopřenosy koncertů hlavně z S1, ale také z Gongu, Národního divadla moravskoslezského a řady dalších míst. I v časech koronaviru chystáme další přenosy, ale Zbyněk Pop už u toho bohužel nebude,“ posteskl si vedoucí programu Českého rozhlasu Ostrava Richard Piskala.

Poslední rozloučení s Ing. Zbyňkem Popem se uskuteční v pátek 7. května v 15:00 ve Valašském Meziříčí.

autor: tif
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.