Zpěvem k srdci: Proměny lidové písně

18. září 2014

Další pokračování hudebního cyklu Zpěvem k srdci svedlo do našeho Studia 1 Jitku Šuranskou, Marka Pastírika a jazzové Pacora Trio.

Zpěvačka a houslistka Jitka Šuranská patří k nejvýraznějším hlasům moravské písňové tradice, která při hře současně zručně využívá možností moderní technologie. Spolu s ní vystupuje virtuózní hráč na dechové nástroje Marek Pastírik.

Na vystoupení v rozhlasovém Studiu 1 se spojili se špičkovým jazzovým Pacora Triem, které jim bylo výsostným doprovodným tělesem. Pacora Trio tvoří houslista Stano Palúch, cimbalista Marcel Commendant a kontrabasista Róbert Ragan.

Zpěvačka i všichni hudebníci předvedli moravské lidové písně v proměnách netradičního jazzového i klasického zpracování. A jak to ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava před i během přímého přenosu vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

autor: ČRo Ostrava
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.