Zveme vás do Opavy na besedu o tom, jak vzniká rozhlasová četba
Opava po celý duben hostí festival Další břehy, letos na téma o smyslu smyslů. Hlavní roli v programu festivalu tak bude mít zrak, sluch, čich, hmat a chuť. Český rozhlas Ostrava bude prezentovat sluch.
Přijďte si poslechnout jedinečné povídání dramaturgyně Evy Lenartové a zvukového mistra Vojtěcha Dluhého. Dozvíte se, jak se tvoří rozhlasové hry a četby. Také uslyšíte ukázky například z knih Karin Lednické či Josefa Kariky.
„Diváci se dovědí, co vše přechází natáčení rozhlasových četeb a her. Také se dozví, jak samotné natáčení s herci probíhá. K poslechu zazní několik minutových her i ukázky z nejúspěšnějších četeb, které vznikly v ostravském rozhlase s ostravskými herci a které vysílal ČRo Ostrava, nebo i celoplošné stanice Českého rozhlasu,“ říká programový šéf Českého rozhlasu Ostrava Richard Piskala.
Beseda se v opavském klubu Art uskuteční v úterý 18. dubna od 18:00.
Další informace o festivalu Další břehy a podrobný program najdete na webu města Opavy.
Související
-
Boleslav Navrátil: Do Ostravy za trest. Skutečné kriminální případy z císařské Ostravy
Všechno začalo docela jednoduše. Boleslav Navrátil chodil do archivů a v dobových novinách hledal zprávy o vraždách, loupežích a podvodech z časů Rakouska-Uherska.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.