100 m za nimi. Z alba kapely Dobrozdání vybíráme píseň Nejsem, koho chceš

21. leden 2022

Bluesová balada v líném tempu, to je příběh písně Nejsem koho chceš. Jura Bosák v ní mimo jiné zpívá: tak mi nevyčítej, že se nepřipomínám.

A my zase nebudeme vyčítat tomuto báječnému opavskému bluesmanovi, že se připomněl novou nahrávkou své kapely Dobrozdání. Jmenuje se 100 m za nimi a najdeme na ní sadu nových písní, indiánská přiznávka Geronimo, vyznavačská Vstávej, má lásko, nebo právě tohle ležérní a příjemně ospalé blues.

Jura Bosák bluesovou interpretaci má v malíčku. Umí dát slovům ten správný výraz a napětí, ale i nenucenou bezprostřednost a nedbalou eleganci. Poslechněte si píseň Nejsem, koho chceš.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.