Adam Uličný, Přestali jsme si vážit

19. srpen 2020

Adam Uličný je novou tváří ostravské populární hudby. Hraje na klavír, píše si hudbu i texty a své písničky bere vážně. Naznačuje to nejen profesionální audiovizuální ztvárnění jeho hudby, ale i témata, o kterých zpívá.

Dnes si představíme jeho singl s názvem Přestali jsme si vážit. Adam jej vydal v době počátku koronavirové krize. A tak se zamknul svět do své nemoci, zpívá Adam Uličný, který si správně všímá, že celá hysterie kolem koronaviru je především signálem opuštění tradičních hodnot a vztahů.

Píseň Přestali jsme si vážit má melancholické kouzlo, které nutí člověka přemýšlet nad souvislostmi. A to je vždy lepší než propadat depresím, nebo přijímat hotové pravdy.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.