Aneta Langerová slaví 35. narozeniny

26. listopad 2021

V roce 2004 vyhrála první ročník soutěže Česko hledá superstar. Svou šanci využila na sto procent, dnes je uznávanou zpěvačkou s vlastním repertoárem a dobrým manažerským zázemím.

Aneta Langerová je česká zpěvačka, která v červnu roku 2004 jako sedmnáctiletá zvítězila v prvním ročníku soutěže Česko hledá Superstar a díky tomu jí vyšlo v září téhož roku album s názvem Spousta andělů. Vystudovala obchodní akademii v Praze a v letech 2005 a 2006 zvítězila v kategorii zpěvaček v soutěži Český slavík.

Rodiče zřejmě měli o její budoucnosti jiné představy, ve svých čtyřech letech dostala svoji první tenisovou raketu, ale všem bylo jasné, že má i hudební talent. Do lidové školy umění chodila na klavír a na kytaru a ve sboru Jiřího Bardy v Říčanech zpívala i sólově. Ve čtrnácti letech se stala součástí kapely Spolek přátel bigbítu. Pak vyhrála soutěž DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdy a v červnu 2004 zvítězila v soutěži Česko hledá Superstar. Během následujících čtyř alb se proměnila v sebevědomou zpěvačku. Zbavila se nálepky „ta ze SuperStar" a vydala se na cestu, kterou si sama vybrala.

Ohlasy jejích desek dokazují, že jí posluchači fandí a na jejich názoru se nic nezměnilo ani poté, co zpěvačka v roce 2010 potvrdila spekulace o své homosexuální orientaci. Devět let byla patronkou nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. Aneta Langerová dosud vydala pět řadových desek - Spousta andělů, Dotyk, Jsem, Na Radosti a Dvě slunce.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?