Bohumínští letci v řadách RAF

26. březen 2019

V Bohumíně vyhlásili pátrání po hrdinech druhé světové války. Příběhy letců britského královského letectva z tohoto regionu jsou základem připravované knihy.

V Bohumíně právě připravují knihu o lidech, kteří opustili okupovanou zemi, aby bojovali v řadách britského královského letectva RAF. Jedním z nich je i Bedřich Bogumský. Příběh bohumínského rodáka vypráví jeho synovec Oleg Kika.

Kniha má vyjít ještě letos. Vydá ji tamní spolek Maryška, který se o místní historii zajímá dlouhodobě. Jeho předsedkyně Kamila Smigová se tentokrát obrátila i na veřejnost. Vyzvala, aby lidé přišli vyprávět rodinnou historii.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...