Božská flétna se vrací. Mezinárodní festival v Rožnově začíná už v pátek

29. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Liselotte Rokyta, hráčka na Panovu flétnu

Blíží se nejvýznamnější setkání hráčů na Panovu flétnu v Evropě. Symbolem magického nástroje se v posledních pěti letech stal Mezinárodní hudební festival Božská flétna, který se už tento pátek a sobotu uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm.

Své interpretační umění z minulých ročníků i ze studiových nahrávek předvede ředitelka Božské flétny Liselotte Rokyta (NL/CZ), později se přidá i Jeanne Gollut (CH), mistrně doprovázejí klavíristka Eliška Novotna a smyčcový orchestr Camerata Janáček s primáriem Pavel Doležal.

A repertoár? Francouzská romantická opera a impresionismus, rumunská klasika z přelomu 19. a 20. století, Oblivion Astora Piazzolly a – abychom se žánrově úplně neztratili – také trocha toho folkloru z Transylvánie.

autor: Jan Rokyta
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová