Budoár staré dámy, Invalidi

14. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Album Kostřičky v Hudebním přístavu

V Hudebním přístavu nám zakotvila jihomoravská kapela Budoár staré dámy. Jejich nové album Kostřičky evokuje pestrou škálu emocí a 12 nových písní nahrávky jsou skutečně velmi rozrůzněnou kolekcí, která sahá od alternativního rocku až k experimentálním odnožím.

Texty jsou dílem básníka Lubora Kasala. Z toho pramení i vysoká koncentrace versologických prostředků a výrazné imaginace. Hudba Marty Kovářové, Tomáše Ergense a Marka Laudáta vyniká pestrostí a někdy možná až přílišnou snahou po originalitě.

Aranžmá ovlivnil progresivní hudebník Tomáš Vtípil a mezi hosty se v jedné písni mihne i hlas ostravské zpěvačky a skladatelky jménem Vladivojna La Chia.

Dnes si poslechneme písničku s názvem Invalidi. Nemusíte se obávat, v jejím poselství není skryta žádná ironie, ale zajímavé metafory o nezbytnosti snění, opoře v blízkém člověku a vědomí, že nejhorší je, když jsou lidé postiženi sami sebou.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...