Byt číslo 4. Důkaz, že česká punkrocková hudební scéna nežije pouze z minulosti

12. červen 2024

Šumperská kapela Byt číslo 4 je jasným signálem, že česká punkrocková hudební scéna nežije pouze z minulosti, ale má v současnosti co nabídnout.

Nová kapela Byt číslo 4 letos vydala letos debutové album s názvem Čtyři stěny a jeho poselství je víc než běžná punková provokace. Chce se vyzpívat ze svých pocitů a problémů, proto volí drsnější zvuk, rozjitřený zpěv a velmi bolestné a osobní texty.

Výsledná kombinace dokáže posluchače pohladit i šlehnout. Je to nálož plná napětí, neklidného hledání a palčivých vyznání.

Píseň Čtyři stěny kapely Byt číslo 4 je tady právě pro vás. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.