Co má Věra Špinarová společného s mlynářem?

26. květen 2014

Malá žena s velkým hlasem a ostravská patriotka - to je Věra Špinarová. Zastihli jsme ji uprostřed šňůry koncertů a také se spoustou plánů.

Připravuje se totiž na dvojkoncert se Suzi Quatro na konci srpna a také na podzimní šňůru dvojkoncertů s Petrou Janů, skupinou Adama Pavlíka a ostravskými filharmoniky.

Pozvání do studia Českého rozhlasu Ostrava přijal také čerstvý devadesátník, mlynář z Ostravy-Hrabové František Konečný.

O čem si ti dva povídali? Poslechněte si záznam pořadu (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento i další díly Apetýtu pak najdete v iRadiu.

autor: dam
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.