Co v rozhlase dělám:
Připravuji a natáčím Odpolední interview, reportáže magazínu Křížem krajem. Ráda připravuji pravidelné rubriky o knihách a lidech kolem nich. Uvědomuji si sílu okamžiku i atmosféry v živých přenosech z různých míst našeho kraje - to je má srdeční rozhlasová záležitost, stejně jako dokumenty - královská rozhlasová disciplína nabízející neskonalé možnosti rozhlasového zpracování v terénu a následně v režii.
Jak jsem se k této práci dostala:
Jako desetiletá jsem byla pozvána na zkoušku DRSO (Dětského rozhlasového sboru Ostrava), pan sbormistr Jaromír Richter mě přijal a při prvních hodinách natáčení ve Studiu 1 jsem věděla, že v rozhlase budu bydlet. Chvíli to trvalo. Po absolvování Pedagogické fakulty v Ostravě jsem si rok počkala v "rozhlase po drátě" na vyhlášení konkurzu ostravským studiem Českého rozhlasu do zpravodajství. Od 1. 9. 1979 se dobře bavím. Jen razítko ctihodné instituce v dokumentech mi připomíná, že se jedná o práci.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Upřímně - nevím. Rozhlasové ceny uděluje porota odborníků, ale i oni jsou posluchači. Žatva, Report, Prix Bohemia, Cena Vládního výboru pro tělesně postižené, Zlatý mikrofon. Za rozhlasová "nej" považuji chvíle při natáčení rozhlasových dokumentů, reportáží a kompozic v terénu a následně ve střižně, studiích a režiích s rozhlasáky nápaditými, citlivými a pracovitými. A přátelství, která mi rozhlas nabídl.
Dosavadní kariéra:
S buldočí zarputilostí - stále rozhlasová. Redakce zpravodajství a Volné rozhlasové tvorby v Ostravě, spolupráce se stanicemi Vltava (stereofonní "Dveře dokořán"), E+M (československý Elán + Mikrofórum), Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha (Host do domu, Dobré jitro, Dobré odpoledne, Nokturno pro osamělá srdce, Máta, tzv. velké dokumenty ve večerních časech a svátečních schématech, přenosy z měst a městeček). Od 1. 2. 2004 opět Ostrava a Apetýt.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem matkou tří dětí. Dosud se mi je nepodařilo přesvědčit, že se maminky mají vychovávat, dokud jsou mladé. Chlubím se jediným. Stojím si na velké noze jednačtyřicítce, a to pěkně dlouho. Táhne mému věku na šestapadesát a já ho nestíhám. Přiznávám svou posedlost rozhlasem s dobrými lidmi zatíženými znalostí, zkušeností, smyslem pro spravedlnost, humorem, noblesou, slušným chováním a vnímavostí. Co neznají slůvko NEJDE. Stále se od rozhlasu učím a ráda bych mu to vrátila. Howgh.
Telefon: 596 203 167
Všechny články
-
Setkání s Věrou Pytlíčkovou a Milanem Kňažkem. Spojuje je kniha Lubomíra Vejražky
Tento týden se sešly dcery, synové a vnuci politických vězňů z 50. let. Spojila je prezentace knihy Lubomíra Vejražky Bolest přetrvává a cesta nekončí.
-
Legendární hlasatelka Eva Mudrová slaví stejně jako rozhlas, jen je o dekádu mladší
Paní Eva Mudrová, legendární hlasatelka ostravského rozhlasu, je o deset let mladší než Československý rozhlas, který právě dnes slaví narozeniny.
-
Setkání s Milanem Pracným z Bílovce, keramikem s bohatým životním osudem
Užitnou keramiku Milana Pracného z Bílovce mají osobnosti po celém světě, ale z jeho hrníčků měli radost také hosté a výherci soutěží ostravského rozhlasu v 90. letech.
-
S Petrem Kazíkem, prezidentem Permoníku, o Evě Šeinerové, laureátce Ceny Jantar
Ceny Jantar mají upozornit na nejvýraznější umělecké výkony v Moravskoslezském kraji. Cenu za celoživotní přínos získala zakladatelka karvinského Permoníku Eva Šeinerová.
-
Bolest přetrvává a cesta nekončí. Setkání nad knihou Lubomíra Vejražky
Nová kniha Lubomíra Vejražky Bolest přetrvává a cesta nekončí završuje trilogii zobrazující osudy politických vězňů a jejich rodin. Tématu se věnoval posledních 18 let.
-
Po 33 letech opět ožije v Ostravě podchod pod Frýdlantskými mosty. Mladí umělci chystají akci
V květnu 1989 se uskutečnila v podchodu pod Frýdlantskými mosty jednodenní výstava ostravské neoficiální kultury nazvaná Ahoj lidi. Po 33 letech podchod ožije uměním opět.
-
Klasickou hudbu miloval natolik, že kvůli ní založil unikátní cestovku
Středoškolský učitel Jaromír Vařeka je milovníkem umění, zejména klasické hudby. Dvacet let s ním putovali klienti CK do operních domů a koncertních sálů po celé Evropě.
-
Ostravský architekt Miroslav Bartoš stále drží tempo. Muzicíruje a maluje
Ostravský architekt Mirek Bartoš i ve svém seniorském věku stále drží tempo. Muzicíruje s různými formacemi, pokud to covid dovolí, a maluje obrazy s příběhem.
-
Kdo je vlastně z dnešního pohledu senior? Setkání s psycholožkou Márií Vašutovou
Mária Vašutová přednáší na vysokých školách, věnuje se psychologii a sociální práci, a mimo jiné také takzvané biodromální psychologii.
-
Fakulta umění OU uspořádala svému zakladateli koncert k 85. narozeninám
V aule Ostravské univerzity uspořádala Fakulta umění koncert k 85. narozeninám svého zakladatele Rudolfa Bernatíka. Obsazení bylo hvězdné a atmosféra téměř rodinná.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »