Co v rozhlase dělám:
Připravuji a natáčím Odpolední interview, reportáže magazínu Křížem krajem. Ráda připravuji pravidelné rubriky o knihách a lidech kolem nich. Uvědomuji si sílu okamžiku i atmosféry v živých přenosech z různých míst našeho kraje - to je má srdeční rozhlasová záležitost, stejně jako dokumenty - královská rozhlasová disciplína nabízející neskonalé možnosti rozhlasového zpracování v terénu a následně v režii.
Jak jsem se k této práci dostala:
Jako desetiletá jsem byla pozvána na zkoušku DRSO (Dětského rozhlasového sboru Ostrava), pan sbormistr Jaromír Richter mě přijal a při prvních hodinách natáčení ve Studiu 1 jsem věděla, že v rozhlase budu bydlet. Chvíli to trvalo. Po absolvování Pedagogické fakulty v Ostravě jsem si rok počkala v "rozhlase po drátě" na vyhlášení konkurzu ostravským studiem Českého rozhlasu do zpravodajství. Od 1. 9. 1979 se dobře bavím. Jen razítko ctihodné instituce v dokumentech mi připomíná, že se jedná o práci.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Upřímně - nevím. Rozhlasové ceny uděluje porota odborníků, ale i oni jsou posluchači. Žatva, Report, Prix Bohemia, Cena Vládního výboru pro tělesně postižené, Zlatý mikrofon. Za rozhlasová "nej" považuji chvíle při natáčení rozhlasových dokumentů, reportáží a kompozic v terénu a následně ve střižně, studiích a režiích s rozhlasáky nápaditými, citlivými a pracovitými. A přátelství, která mi rozhlas nabídl.
Dosavadní kariéra:
S buldočí zarputilostí - stále rozhlasová. Redakce zpravodajství a Volné rozhlasové tvorby v Ostravě, spolupráce se stanicemi Vltava (stereofonní "Dveře dokořán"), E+M (československý Elán + Mikrofórum), Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha (Host do domu, Dobré jitro, Dobré odpoledne, Nokturno pro osamělá srdce, Máta, tzv. velké dokumenty ve večerních časech a svátečních schématech, přenosy z měst a městeček). Od 1. 2. 2004 opět Ostrava a Apetýt.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem matkou tří dětí. Dosud se mi je nepodařilo přesvědčit, že se maminky mají vychovávat, dokud jsou mladé. Chlubím se jediným. Stojím si na velké noze jednačtyřicítce, a to pěkně dlouho. Táhne mému věku na šestapadesát a já ho nestíhám. Přiznávám svou posedlost rozhlasem s dobrými lidmi zatíženými znalostí, zkušeností, smyslem pro spravedlnost, humorem, noblesou, slušným chováním a vnímavostí. Co neznají slůvko NEJDE. Stále se od rozhlasu učím a ráda bych mu to vrátila. Howgh.
Telefon: 221 555 636
E-mail: dagmar.misarova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Mořeplavec Richard Konkolski nezahálí ani v Dolní Lutyni, kam se před časem přestěhoval
Před deseti lety se mořeplavec Richard Konkolski nově zabydlel v Dolní Lutyni, kam se s rodinou přestěhoval z amerického New Portu. Co chystá pro své fandy v tomto roce?
-
Tipy na putování Ostravou se skládačkami Ostravských kulturních stezek nám dá Ilona Rozehnalová
Ostravský Klub Fiducia představil dalších 5 tištěných skládaček Ostravských kulturních stezek. V nich mapují známé anebo zcela neznámé fenomény spojené s historií Ostravy.
-
Jak vypadá exkurze v rozhlase? Zaznamenali jsme návštěvu ze ZŠ Jugoslávská
Na exkurzi k nám zavítaly děti ze Základní školy Jugoslávská v Ostravě-Zábřehu. Mezi nimi byli zástupci školního parlamentu a také ti, kteří připravují školní časopis.
-
Nahlédnutí do nejen rozhlasové pozůstalosti spisovatele Oldřicha Šuleře
Spisovatel a právník Oldřich Šuleř pracoval dříve jako rozhlasový redaktor. A náš archiv teď bude bohatší i díky jeho synovi důlnímu inženýrovi Oldřichu Šuleřovi.
-
Sborový zpěv se stal osudem pedagoga a dirigenta Jiřího Slovíka
Jiří Slovík vede hned dva opavské sbory, se kterými koncertuje doma i v zahraničí, a také natáčí u nás v rozhlase. Pěvecké sdružení slezských učitelek a Luscinia Magna.
-
Josef Kleinwachter sbírá a už 21 let vystavuje betlémy
Už 21 let oslavuje Vánoce Josef Kleinwachter výstavou betlémů ve Frýdku-Místku. Svou výstavu bral a dodnes vnímá jako evangelizaci a radost z narození Ježíše Krista.
-
Předvánoční povídání se Štěpánem Rakem
Kytarový virtuoz a skladatel Štěpán Rak, který je také špičkovým fotografem a milovníkem Slezska, pravidelně koncertuje o vánočních svátcích také v našem kraji.
-
Legendární mistr zvuku ostravské televize František Rampa oslavil osmdesátku
Televizní zvukař František Rampa je podepsán pod řadou filmů, inscenací i přenosů. Zvučil pohádky Čerte, drž se svého kopyta, O Ječmínkovi nebo O ztracené lásce.
-
S Evou Zemanovou o činnost Kulturního klubu Čechů a Slováků v Rakousku
Eva Zemanová emigrovala do Vídně v roce 1979. Je ve výboru velmi aktivního Klubu Čechů a Slováků v Rakousku. Jaký je její příběh? A jak prožívala události listopadu 1989?
-
Na návštěvě Českého centra ve Vídni
Pokud se chystáte navštívit adventní Vídeň, okořeněnou česko-rakouským kulturním zážitkem, najdete dobré tipy i na stránkách tamního Českého centra.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »