Co v rozhlase dělám:
Připravuji a natáčím Odpolední interview, reportáže magazínu Křížem krajem. Ráda připravuji pravidelné rubriky o knihách a lidech kolem nich. Uvědomuji si sílu okamžiku i atmosféry v živých přenosech z různých míst našeho kraje - to je má srdeční rozhlasová záležitost, stejně jako dokumenty - královská rozhlasová disciplína nabízející neskonalé možnosti rozhlasového zpracování v terénu a následně v režii.
Jak jsem se k této práci dostala:
Jako desetiletá jsem byla pozvána na zkoušku DRSO (Dětského rozhlasového sboru Ostrava), pan sbormistr Jaromír Richter mě přijal a při prvních hodinách natáčení ve Studiu 1 jsem věděla, že v rozhlase budu bydlet. Chvíli to trvalo. Po absolvování Pedagogické fakulty v Ostravě jsem si rok počkala v "rozhlase po drátě" na vyhlášení konkurzu ostravským studiem Českého rozhlasu do zpravodajství. Od 1. 9. 1979 se dobře bavím. Jen razítko ctihodné instituce v dokumentech mi připomíná, že se jedná o práci.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Upřímně - nevím. Rozhlasové ceny uděluje porota odborníků, ale i oni jsou posluchači. Žatva, Report, Prix Bohemia, Cena Vládního výboru pro tělesně postižené, Zlatý mikrofon. Za rozhlasová "nej" považuji chvíle při natáčení rozhlasových dokumentů, reportáží a kompozic v terénu a následně ve střižně, studiích a režiích s rozhlasáky nápaditými, citlivými a pracovitými. A přátelství, která mi rozhlas nabídl.
Dosavadní kariéra:
S buldočí zarputilostí - stále rozhlasová. Redakce zpravodajství a Volné rozhlasové tvorby v Ostravě, spolupráce se stanicemi Vltava (stereofonní "Dveře dokořán"), E+M (československý Elán + Mikrofórum), Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha (Host do domu, Dobré jitro, Dobré odpoledne, Nokturno pro osamělá srdce, Máta, tzv. velké dokumenty ve večerních časech a svátečních schématech, přenosy z měst a městeček). Od 1. 2. 2004 opět Ostrava a Apetýt.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem matkou tří dětí. Dosud se mi je nepodařilo přesvědčit, že se maminky mají vychovávat, dokud jsou mladé. Chlubím se jediným. Stojím si na velké noze jednačtyřicítce, a to pěkně dlouho. Táhne mému věku na šestapadesát a já ho nestíhám. Přiznávám svou posedlost rozhlasem s dobrými lidmi zatíženými znalostí, zkušeností, smyslem pro spravedlnost, humorem, noblesou, slušným chováním a vnímavostí. Co neznají slůvko NEJDE. Stále se od rozhlasu učím a ráda bych mu to vrátila. Howgh.
Telefon: 221 555 636
E-mail: dagmar.misarova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Vysokoškolské pedagožce Šárce Cenkové se krasobruslení stalo osudem
Už jako malá přivezla do Ostravy medaili ze svého prvního mezinárodního závodu. Aktuálně je Šárka Cenková v organizačním výboru juniorské Grand Prix v krasobruslení.
-
Onko-Amazonky. Spolek, který pomáhá ženám stiženým zrádnou nemocí
Onko-Amazonky je spolek, který založily před léty v Ostravě ženy, které prodělaly léčbu rakoviny prsu. Jejich motto zní: Neztrácet naději, žít dál!
-
Broušení je velkým koníčkem Václava Dobřanského z Ostravy
Václav Dobřanský z Ostravy má dva velké koníčky. Stolní tenis a broušení nožů, nůžek a nástrojů. Pravidelně zachraňuje nejednoho kuchaře od úrazu tupým nožem.
-
V českých stopách v Paříži aneb Na putování francouzskou metropolí s Petrou Trnkovou
V Paříži skočila olympiáda, a tak nastal klidnější čas pro poznávání této francouzské metropole. Pokud se tam chystáte, vydejte se s námi v českých stopách v Paříži.
-
Diamantová svatba s mikrofonem. Dokument připomínající Evu Mudrovou
Diamantová svatba s mikrofonem. Tak se jmenuje dokument, kterým si připomeneme paní Evu Mudrovou. Je to týden, co ve věku 91 let odešla do rozhlasového a televizního nebe.
-
DOKUMENT: Osm srpnových dnů ostravského rozhlasu aneb Svědectví o roce 1968
Před 56 lety začala okupace Československa. Vojska Varšavské smlouvy překročila hranice republiky v noci na 21. srpna 1968. Události připomíná i dokument z roku2008.
-
V zákulisí kadeřnické práce. Jak moc se tato profese změnila za 20 let?
Dnes nahlédneme pod pokličku profese kadeřníka Petra Spitze z ostravského salónu plného nápadů, motivace a hlavně kamarádů, pro něž je práce koníčkem.
-
Zemřela rozhlasová a televizní hlasatelka Eva Mudrová
Ve věku jednadevadesáti let zemřela hlasatelka a reportérka Československého a Českého rozhlasu Ostrava a Československé a České televize Ostrava Eva Mudrová.
-
Péče o pneumatiky se za poslednách 25 let hodně změnila, říká automechanik Ticháček
Radim Ticháček z Petřvaldu na Karvinsku má dva velké koníčky - historii 2. světové války a svou profesi. Už celé čtvrtstoletí pečuje o pneumatiky klientů v pneuservisu.
-
To, že Kryl Bratříčka vůbec natočil, je velký zázrak, tvrdil kritik Jiří Černý
„Písnička je něco, co má vzniknout samo od sebe. Když zhudebňuji už napsaný text, je to složité,“ tvrdil Karel Kryl v pořadu Dagmar Misařové z roku 2014.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »