Co v rozhlase dělám:
Připravuji a natáčím Odpolední interview, reportáže magazínu Křížem krajem. Ráda připravuji pravidelné rubriky o knihách a lidech kolem nich. Uvědomuji si sílu okamžiku i atmosféry v živých přenosech z různých míst našeho kraje - to je má srdeční rozhlasová záležitost, stejně jako dokumenty - královská rozhlasová disciplína nabízející neskonalé možnosti rozhlasového zpracování v terénu a následně v režii.
Jak jsem se k této práci dostala:
Jako desetiletá jsem byla pozvána na zkoušku DRSO (Dětského rozhlasového sboru Ostrava), pan sbormistr Jaromír Richter mě přijal a při prvních hodinách natáčení ve Studiu 1 jsem věděla, že v rozhlase budu bydlet. Chvíli to trvalo. Po absolvování Pedagogické fakulty v Ostravě jsem si rok počkala v "rozhlase po drátě" na vyhlášení konkurzu ostravským studiem Českého rozhlasu do zpravodajství. Od 1. 9. 1979 se dobře bavím. Jen razítko ctihodné instituce v dokumentech mi připomíná, že se jedná o práci.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Upřímně - nevím. Rozhlasové ceny uděluje porota odborníků, ale i oni jsou posluchači. Žatva, Report, Prix Bohemia, Cena Vládního výboru pro tělesně postižené, Zlatý mikrofon. Za rozhlasová "nej" považuji chvíle při natáčení rozhlasových dokumentů, reportáží a kompozic v terénu a následně ve střižně, studiích a režiích s rozhlasáky nápaditými, citlivými a pracovitými. A přátelství, která mi rozhlas nabídl.
Dosavadní kariéra:
S buldočí zarputilostí - stále rozhlasová. Redakce zpravodajství a Volné rozhlasové tvorby v Ostravě, spolupráce se stanicemi Vltava (stereofonní "Dveře dokořán"), E+M (československý Elán + Mikrofórum), Radiožurnál, Český rozhlas 2 - Praha (Host do domu, Dobré jitro, Dobré odpoledne, Nokturno pro osamělá srdce, Máta, tzv. velké dokumenty ve večerních časech a svátečních schématech, přenosy z měst a městeček). Od 1. 2. 2004 opět Ostrava a Apetýt.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem matkou tří dětí. Dosud se mi je nepodařilo přesvědčit, že se maminky mají vychovávat, dokud jsou mladé. Chlubím se jediným. Stojím si na velké noze jednačtyřicítce, a to pěkně dlouho. Táhne mému věku na šestapadesát a já ho nestíhám. Přiznávám svou posedlost rozhlasem s dobrými lidmi zatíženými znalostí, zkušeností, smyslem pro spravedlnost, humorem, noblesou, slušným chováním a vnímavostí. Co neznají slůvko NEJDE. Stále se od rozhlasu učím a ráda bych mu to vrátila. Howgh.
Telefon: 221 555 636
E-mail: dagmar.misarova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Na setkání členů legendárního Dětského rozhlasového sboru Ostrava
Dětský rozhlasový sbor Ostrava se pod vedením sbormistra a pedagoga Jaromíra Richtra nesmazatelně zapsal do historie nejen ostravského rozhlasu.
-
Muzikolog Ivo Stolařík stál u zrodu sbírky muzikologie v Ostravském muzeu
Ostravský muzikolog, etnograf, rozhlasový pracovník a pedagog Dr. Ivo Stolařík by se letosdožil sta let. Jeho pozůstalost uspořádává hudební historička Lenka Černíková.
-
Jak se dřív fotilo ve fotoateliérech a kdo je navštěvuje dnes? Setkání s Ivonou Zlattnerovou
V blízkosti ostravského rozhlasu se už léta netrhnou dveře fotoateliéru, přesto, že žijeme v digitální době. Proč se sem dnes vracejí zákazníci?
-
Pro pěvkyni Pavlu Flámovou se stala druhým domovem Basilej
Pěvkyně Pavla Flámová, kterou si mnozí pamatujete pod svobodným jménem Čichoňová, vystudovala ostravskou konzervatoř, v Brně práva a v Basileji renomovanou školu.
-
Bohdan Matwikov se snaží o obnovu léčby v klimatických lázních
Bohdan Matwikov se už 25 let věnuje zdravému životnímu stylu, zejména stravě. Zná historii rožnovských klimatických lázní a snaží se o znovuzrození této lázeňské léčby.
-
Mají staré stromy ve městech právo na důstojné stáří? Které unikáty v Ostravě máme?
Ostravský Antikvariát a klub Fiducia připravil projekt s názvem Ostravské kulturní stezky. Botanička Zdenka Rozbrojová připravuje skládačku, která stromy představí.
-
Oskar Duxa patří k Lanexu stejně neodmyslitelně jako k Bolaticím, kde prožil celý život
V Lanexu v Bolaticích pracuje přes 45 let Oskar Duxa jako pomocná síla. V Praze si byl převzít cenu Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.
-
Geobotanička Věra Koutecká zasvětila svůj život ochraně přírody
Věra Koutecká pracuje jako ochranářka a botanička na volné noze. Setrvává na Ostravsku, kde se svou prací snaží přispět ke zpepšení zdejšího prostředí.
-
Ohlédnutí: Jarmila Hájková vedla ostravské Divadlo loutek tři dekády
Dlouholetá ředitelka Divadla loutek Ostrava Jarmila Hájková je v důchodu. Jak se jí daří a s jakými pocity se ohlíží za bezmála 32 lety spojenými s loutkovou scénou?
-
Hobojistka Jana Polášková se specializuje na výuku dětí se zrakovým postižením
Hobojistka orchestru Národního divadla moravskoslezského Jana Polášková působí také jako pedagožka. Specializuje se na výuku dětí se zrakovým postižením.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »