Ivana Šuláková

03346566.jpeg

Plánuji, co, kdy a jak se bude vysílat a pak musím zkontrolovat, aby bylo všechno v pořádku. Ušima mi musí projít nejen příspěvky všech redaktorů, spolupracuji i s moderátory a zprávaři. Dále pak připravuji a moderuji středeční Lékárnu a jsem autorkou nedělní Ranní poznámky.

Jak jsem se k této práci dostala: Určitě ne náhodou. Jednak jsem žurnalistiku vystudovala a pak jsem taky byla notně neoblomná v přesvědčení, že práce v médiích je jediná, kterou chci dělat. Nebýt mé svéhlavosti, asi by se dnes mí rodiče chlubili právníkem v rodině. Právníkem nejsem, a tak se nechlubí. Bojí se, že dostanou do zubů. Redaktoři nejsou všude vítaní.

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci: Možnost svobodně mluvit o dobrých i špatných věcech - toho si asi cením nejvíce. Prošla jsem praxí i v soukromých médiích, a tam jsem často na "nesvobodu projevu" narazila. Platí tam pravidlo: "Zákazník je náš pán“ a tím je samozřejmě myšlen platící objednavatel reklamy. Ve veřejnoprávním rozhlase si nemusím podobnými starostmi lámat hlavu. A taky mám na mé práci ráda, že je v podstatě každý den tak trochu jiná.

Dosavadní kariéra: Místy klidná, jindy bouřlivá. Tak jako celý můj dosavadní život. Prošla jsem skoro všemi typy médií, novinami, televizí i rozhlasem, soukromými i veřejnoprávními. Mohu tedy srovnávat a jsem moc ráda, že mě moje kariéra v minulosti i párkrát „vyfackovala“. Jsou to neocenitelné zkušenosti.

Co jsem ochotna na sebe prozradit: Jsem narozena ve znamení Berana, a tak se mnou někdy asi není jednoduché vyjít. Občas si sama sobě lezu na nervy.Nikdy nehážu flintu do žita a jako správný rohatý beran si razím cestu za svým cílem, jen místy s menší oklikou.Pořád bojuji s extrémní přecitlivělostí na nespravedlnost. A je jedno, jestli je páchána na mně nebo na ostatních. Myslela jsem, že s mým přibývajícím věkem trochu „otupím“. Opak je pravdou.

Telefon: 596 203 127

Všechny články

Stránky