Co v rozhlase dělám:
Především editorku denního vysílání. A co se za slovem „editor“ skrývá? Role, jejíž hlavní náplní je zajištění a kontrola každodenního zpravodajského a publicistického obsahu vysílání naší regionální stanice. Dohlížím na to, abychom v naší nabídce nevynechali nic, co je důležité, zajímavé a podnětné. A patří ke mně i magazín Lékárna, který je zaměřený na zdravotnická témata. Zrovna nedávno jsem zkonstatovala, že mám správně nakročeno k tomu, aby se ze mě (pod vlivem všech prezentovaných neduhů a léků) stal hypochondr.
Jak jsem se k této práci dostala:
Určitě ne náhodou. Jednak jsem žurnalistiku vystudovala a pak jsem taky byla notně neoblomná v přesvědčení, že práce v médiích je jediná, kterou chci dělat. Nebýt mé svéhlavosti, asi by se dnes mí rodiče chlubili právníkem v rodině.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Možnost svobodně mluvit o dobrých i špatných věcech - toho si asi cením nejvíce. Prošla jsem praxí i v soukromých médiích, a tam jsem často na "nesvobodu projevu" narazila. Platí tam pravidlo: "Zákazník je náš pán“ a tím je samozřejmě myšlen platící objednavatel reklamy. Ve veřejnoprávním rozhlase si nemusím podobnými starostmi lámat hlavu. A taky mám na mé práci ráda, že je v podstatě každý den tak trochu jiná.
Dosavadní kariéra:
Místy klidná, jindy bouřlivá. Tak jako celý můj dosavadní život. Prošla jsem skoro všemi typy médií, novinami, televizí i rozhlasem, soukromými i veřejnoprávními. Mohu tedy srovnávat a jsem moc ráda, že mě moje kariéra v minulosti i párkrát „vyfackovala“. Jsou to neocenitelné zkušenosti.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Jsem narozena ve znamení Berana, a tak se mnou někdy asi není jednoduché vyjít. Občas si sama sobě lezu na nervy.Nikdy nehážu flintu do žita a jako správný rohatý beran si razím cestu za svým cílem, jen místy s menší oklikou.Pořád bojuji s extrémní přecitlivělostí na nespravedlnost. A je jedno, jestli je páchána na mně nebo na ostatních. Myslela jsem, že s mým přibývajícím věkem trochu „otupím“. Opak je pravdou.
Telefon: 221 555 624
E-mail: ivana.sulakova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Přetrvávající potíže po covidu. Pomoc přinášejí různé rehabilitační techniky
V těžších případech přetrvávají u pacientů obtíže ještě mnoho týdnů po odeznění akutní fáze nemoci. A právě tady účinně pomáhají různé rehabilitační techniky.
-
Jak budou vypadat přijímačky na střední školy a na jaké obory se děti mohou hlásit?
Jak budou letos vypadat přijímací zkoušky na střední školy v Moravskoslezském kraji? Nakolik je ovlivní současná situace a jaké obory na budoucí středoškoláky čekají?
-
Autoimunitní onemocnění myasthenia gravis. Jak časté je a koho postihuje nejvíc?
Myasthenia gravis je závažné autoimunitní onemocnění, které postihuje svalový přenos. Jak časté je toto onemocnění? Je dědičné? A kdo z nás patří do rizikové skupiny?
-
Chov slepic. Jak na to, čeho se vyvarovat? Poradí chovatel Petr Sonnek
Mít každý den k snídani čerstvá domácí vejce je velmi lákavé. Chov slepic na zahradě přitom není až tak složitý. Pokud se chystáte začít, máme pro vás užitečné rady.
-
S primářem Petrem Kozákem o úrazech pohybového ústrojí
Úrazy pohybového ústrojí. Hostem je ortoped doktor Petr Kozák, primář ortopedicko-traumatologického oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku.
-
Výživa pacientů upoutaných na lůžko nebo v umělém spánku
Na specifika výživy pacientů, kteří byli v umělém spánku, nebo jsou ze zdravotních důvodů delší dobu upoutáni na lůžko, jsme se ptali výživové poradkyně Renáty Kosmákové.
-
Redukční dieta. Téma pro nutriční terapeutku Karlu Sedláčkovou
Bojujete s nadváhou? Anebo se jen chcete vejít do kalhot či sukně, které jsou o číslo menší? Řešením je redukční dieta.
-
Předvánoční půjčky: jak nespadnout do dluhové pasti
Navzdory pandemii si i letos můžeme dopřát štědré Vánoce. A třeba i chceme, abychom vykompenzovali radosti, kterých jsme se museli zříci.
-
Cholesterol je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán
Cholesterol je nepostradatelný např. pro zpracování tuků v těle či při výrobě vitamínu D. Současně je jeho zvýšená hladina jedním z rizikových faktorů různých onemocnění.
-
Příprava zahrady na zimu. Jak na to, poradí Otakar Šteffek
Také v listopadu potřebuje zahrada naši péči. Je třeba ji připravit na zimu. Jak, to poví odborník a pedagog Otakar Šteffek.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »