Co se o Velikonocích v tomto bezčasí honí knězi v myšlenkách?

5. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Farář Slezské církve evangelické Roman Březina je nesmírně akční a otevřený nevšedním věcem

Farář Slezské církve evangelické Roman Březina je nesmírně akční a otevřený nevšedním věcem. Například oddával pod vodou, k čemuž musel absolvovat potápěčský kurz.

Ale má své poslání a právě velikonoční čas tráví se svými věřícími. Jak moc je to možné teď, v časech korony? Jak vypadají mše, co všechno musí být jinak a co se o Velikonocích v tomto bezčasí honí knězi v myšlenkách?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.