Cyklus Zpěvem k srdci uvedl VUS Ondráš a jeho speciálně stylizované lidové melodie

6. únor 2019

V letošní první edici hudebního cyklu Zpěvem k srdci jsme uvítali Vojenský umělecký soubor Ondráš s primášem Jaromírem Kučerou. V jejich podání zazněly moravské, slovenské i rumunské lidové melodie ve speciálně stylizovaných úpravách.

0:00
/
0:00

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je už po desetiletí zárukou profesionálních výkonů a v současné době patří mezi významná evropská folklorní tělesa. Rok 2019 je ve znamení významného jubilea: oslavy 65.výročí souboru se započnou svým prvním koncertem právě v koncertním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Písně z různých koutů Moravy a Slovenska, ale i virtuozní instrumentálky na míru šité muzikantům z Ondráše, to vše v rámci jubilejního roku a ve víru jeho první únorové středy.

autor: Jan Rokyta

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová