David Stypka, Nedivoč, ale třeba i Buty. Richard Kroczek připravuje sérii online koncertů

8. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Radek Pastrňák, v pozadí Richard Kroczek

I když kluby zůstávají zavřené, o dobré koncerty místních umělců nemusíte přijít. Stačí v podstatě dobré připojení na internet a taky vědět, kde a kde se připojit. A o tom jsme si povídali s Richardem Kroczkem, kterého nejspíš znáte z kapely Buty a také je autorem tohoto nápadu.

Než prozradíme detaily, jak si koncerty poslechnout, tak pojďme říct, kdo a kdy bude hrát?

Já jsem vlastně dva roky budoval nejdříve nahrávací studio a pak mi kamarád říkal, jestli bychom tady nedali pár kamer. A je z toho teď takové malé televizní a nahrávací studio. Koronavirová krize to celé urychlila.

Začínáme kamarády, muzikanty, co se dobře známe – kapelou Nedivoč a Davidem Stypkou & Bandjeez. Premiérově začínáme ve čtvrtek 9. dubna v 20:30 Davidem Stypkou.

Čtěte také

Co bude ve čtvrtek večer David Stypka s Bandjeez hrát? Můžeme se těšit na nové písničky? Na nějaké hosty?

Myslím si, že budou hrát kmenový repertoár. Jak bude koncert dlouhý, nevím, dnes to budeme ladit.

V pátek budou hrát Nedivoč, tam se chystá nějaké překvapení?

Jestli budou mít nějakého hosta, mi ještě neřekli, ale určitě to bude zajímavý stream. Alespoň podle toho, co jsem viděl, jaké máme příspěvky, věci pro lidi.

Dočkáme se na StreamConcert.tv i Butů?

Určitě. S klukama se na to těšíme. Ale nechtěl jsem tady začínat s vlastní kapelou, nepřišlo mi to správné. A někteří kluci ještě nejsou zdravotně zcela v pořádku, takže se zapojíme o něco později. Termín ještě nevím.

Jak se tedy na koncerty dostat, jak se připojit?

Potřebujete jen připojení na internet. Sledovat nás můžete na mobilech, tabletech, smart televizích, počítačích. Koncerty poběží jak na YouTube, tak na našem vlastním kanále. Máme pronajatý server, takže když lidé zadají StreamConcert.tv, dostanou se na naše stránky, které spustíme dnes večer, a tam se mohou připojit ke sledování v nejvyšší kvalitě. Připojit se mohou také na Facebooku a na YouTube.

autoři: Silvie Mikulcová , tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.